четвер, 21 березня 2019 р.

Ігри з крупами для розвитку дрібної моторики

Ігри з крупами допомагають сенсорно пізнавати предмети і речовини, розвивати дрібну моторику, чуттєве сприйняття, фантазію та уяву. Має медитативний і заспокійливий ефект і, звісно, такі ігри - це ще і неймовірно весело і просто чудовий спосіб проведення часу.



ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО! НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАТИ ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ під час ігор з крупами.

Грати можна будь-якими крупами, але все таки, краще починати з манки. Вона чиста, дуже дрібна, і не страшно якщо малюк її спробує. Вдавитися складно, у вуха і ніс засунути як скажімо горох чи гречку не вийде Трохи пізніше можна спробувати ігри з кукурудзяною крупою, а потім і з гречкою, квасолею і рисом.

Способи гри з крупами:
1.Пальчиковий басейн – просто насипати крупу у велику миску, на столик або піднос і водити ручками, пересипати, набираючи в кулачки – це дозволить малюкові познайомитися з крупою. Можна малювати пальчиками доріжки, сонечко, інші малюнки.656584510d3a53c46d11dcb3275124962.“Купати” ручки в крупі – насипати в глибоку ємність якусь крупу типу кукурудзяної, і запропонувати малюкові занурити туди ручки, стискати і розтискати кулачки, пересипати з однієї ручки в іншу. А можна не тільки ручками, але і ніжками.
25709058
3.У цій же чаші можна закопувати іграшки, магнітики для холодильника, та ін. дрібнички. Запропонуйте малюкові пошукати їх і радійте, коли у нього вийде.

4.Сипати по крупинках, як ніби солимо щось.

5.Збирати крупу руками в баночку або мисочку, а краще – у формочки, якими наші дітки грають в пісочку.

6.Крупу можна пересипати з однієї ємності в іншу. Пробуйте працювати ручками, пальчиками, совочком, ложкою, мірними стаканчиками. Десь з 1,5 років, а може й раніше, ваш малюк навчитися ложкою засипати крупу в баночку.
x_9cae486e
7.Якщо дати кілька круп, то можна порівнювати їх на дотик, за кольорами, формою і розмірами.

8.А якщо змішати манку, наприклад, з квасолею, то можна пограти в казку про Попелюшку: запропонувати дитині перебрати квасолю, відокремивши “зерна від полови”. Тут можна скористатися ситечком – манка через нього просіється, а квасоля залишиться і її можна буде пересипати в окрему мисочку.

9.У миску покласти білу і червону квасолю і сортувати їх за кольором. Непогано якщо є можливість запропонувати білу і червону мисочку.

10.Крупи можна використовувати для пластилінових картинок і фігурок. Вдавлювати крупинки в пластилін одне задоволення.22_0

11.Можна використовувати їх і в аплікаціях – посипати на клей.

55716281_1267187878_plastilinskrup

12.Або використовувати за прямим призначенням – варити кашку для ляльок. Але це вже ігри для більш старшого віку.

13.Ще одна захоплююча гра. Взяти кілограма два гороху і засипати в дитячу ванночку. Малюкові неодмінно сподобається висипати туди горох, слухати, як він стукає об ванну, пересипати його ручками з миски в ванну і назад, нескінченну кількість разів вибиратися з ванночки і забиратися назад.

14.А наостанок – зробити точковий масаж, тупаючи по гороху або крупі босими ніжками, зображуючи то слона, то зайчика (кому як більше подобається).

15.Закінчивши гру можна взяти з собою залишки крупи на прогулянку і погодувати голубів або скласти всі окремо або в перемішку в баночку і відкласти до наступної гри.

Немає коментарів:

Дописати коментар