Конспект заняття з розвитку мовлення в молодшій групі на тему: "Неслухняний Колобок"


                    КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ
                    в молодшій групі на тему: «Неслухняний Колобок»
Мета: систематизувати знання дітей про знайомі казки та казкових героїв; спонукати до відтворення напамять заклички до сонечка, розвивати вміння звязно відповідати на запитання, висловлювати свою думку; збагачувати словниковий запас словами-назвами малят свійських тварин, спонукати до діалогічного мовлення, виховувати повагу до співрозмовника.
Матеріал: Дід, Баба, Колобок, клубочок ниток, іграшка Мавпочка, торбинка з казками, сніжний тунель, звукозаписи голосів домашніх тварин та щебетання птахів, розвивальні завдання на комп’ютері «Малюки домашніх тварин» та «Що переплутав художник».
                                                             ХІД ЗАНЯТТЯ
(Звучить запис: кукурікає півень, собака гавкає, мукає корова)
Вихователь: Діти, ви чуєте, що тут таке? Давайте ми тихенько присядемо і послухаємо.
(Вихователь тримає в руках ляльки Діда і Бабу і відтворює діалог)
У хатинці біля граба,
Жили собі дід і баба.
                Баба
Я сьогодні рано встала,
В хаті чисто все прибрала,
Встигла колобка спекти,
Ой, які в нього боки!
               Дід
А румяний, а смачний!
            Баба
Язика не проковтни!
             Дід
Та я тільки подивився,
Цілу ніч він мені снився!(Баба ховається)
Хай простигне, все гаразд,
Скоро гості будуть в нас.(Ховається дід, зникає колобок)
              Баба
Ой, лишенько! Діду! Діду!
               Дід
Що горить? Де горить?
             Баба
Та не горить! Колобок кудись зник!
Лиш би десь не забарився,
В рів упав, чи заблудився.
Чого доброго, в Лисиці
Опиниться на язиці!
Ойойой! (Плачуть)
Вихователь: Дітки, ви чули як дідусь з бабусею плачуть, журяться?
     Яка небезпека чекає на неслухняного Колобочка в лісі? (Може заблукати, може його зїсти будь-хто із звірів, адже він духмяний і смачний).
      А яка зараз пора року? (Весна) Тепло чи холодно надворі? (Холодно!)
     Правильно! А що може трапитись з Колобочком в таку холодну пору?  (Колобочок може простудитися, захворіти, може замерзнути, може закотитися в глибокий рів або загрузнути в кучугурі, адже снігу он як багато.)
    А що тоді буде з дідусем і бабусею? Діти, чим ми можемо їм допомогти? (Швидше знайти нашого Колобочка, поки він не потрапив у біду)
   А як ми будемо його шукати? В лісі темно і страшно, ще й сонечко заспало. Вже кілька днів не зявляється на небі. Давайте ми його покличемо. Разом промовимо закличку до сонечка.
Сонечко, сонечко,
Глянь нам у віконечко,
Усміхнись, усміхнись.
До діток малесеньких
Своїм ясним личеньком
Повернись, повернись.
Вихователь: Прокинулось наше сонечко, засяяло! Стало надворі тепло і ясно. І настрій зразу став веселішим. Тож вирушаймо швидше в дорогу. А не заблукати нам допоможе ось цей чарівний клубочок. Діти, дорога буде нелегка. В лісі є багато перешкод. Ви готові їх подолати? – ТАК! Тоді добре.
Ти котись, котись клубочок
Попереду у лісочок
Поможи нашим малятам
Колобочка врятувати!
(Звучить запис щебетання птахів)
Вихователь: Ось ми з вами потрапили до лісу.
Погляньте, хто тут такий сумний сидить на пеньочку? (Мавпочка). Мавпочко, чому ти зажурилася? Вона каже, що вчиться у Лісовій школі і вчителька дала завдання вивчити, як називаються малята свійських тварин. Мавпочці ніяк не вдається запамятати. Давайте допоможемо їй. (Діти переглядають відеозапис «Малюки свійських тварин»)
Дітки корови – телята
           кози – козенята
           коня – лошатко
           вівці – овечки й баранці
           качки – каченята
           свині – поросята
           курки – курчата
           гуски – гусенята
          індички – індичата
           кішки – кошенята
           собачки – цуценята
           кролика – кроленята
           мишки - мишенята

 Молодці, допомогли Мавпочці. Поглянемо, куди тепер нас клубочок привів.
      Біля хатинки Лісовичка клубочок зупинився. Може сюди наш Колобочок закотився? Ні, немає його, тільки якась торбинка є, а в ній якісь дивні казочки. Мабуть тут чаклунка побувала і казочки переплутала, щоб Лісовичок не зміг їх лісовим звірятам розповідати. Давайте виправимо всі помилки.
       Ось послухайте:
Жили собі півник Голосисте Горлечко та двоє кошенят Мур та Мяв.
Курочка Ряба знесла помідор.
Взяв дід лопату, скопав грядку велику та й посадив капусту.
Вкрала Лисичка Ведмедика та й несе його за темні ліси, за високі гори, по каменю мосту на своєму хвосту.
Хто, хто в зайчиковій хатці сидить? А Сорока з печі:-Я Сорока-білобока.
Йшов дід лісом, а за ним собачка, та й загубив дід шапку.
Вихователь: Молодці, дітки, допомогли Лісовичку.
   А тепер давайте трішки відпочинемо і пограємо гру «Колобок». Правила гри: одна дитина колобок, інша вовк або лисичка. Під музику ловлять колобка, який бігає навколо стільця.
 Вихователь: - Ідемо за клубочком далі.
Ой, постривайте, хтось по Viber нам телефонує. Це ж Зайчик – лісовий художник. Він каже, що малював різні картини для звірят, але зла чаклунка все переплутала і картини вийшли неправильні і смішні. Давайте допоможемо Зайчику-художнику і виправимо їх.
 
(Діти виконують розвивальні завдання на компютері)

    Вихователь: А тим часом наш клубочок покотився і біля сніжного тунелю зупинився. Може Колобочок у тунель закотився? (Діти пролізають у тунель ) Ось де наш стрибунець! Давайте я віддам його дідусеві з бабусею.
    Які ж ви, малята молодці! Стільки добрих справ зробили. Втомились напевне дуже. Тож давайте присядемо і трішки відпочинемо, розкажемо, кому ми сьогодні допомогли.
-         Дідусеві і бабусі повернули Колобочка.
-         Лісовичку виправили казочки.  

Немає коментарів:

Дописати коментар