Конспект заняття
з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування для молодшої групи
на тему: «У пошуках сторінок»
Мета.
Розвивати увагу, пам’ять, зв’язне мовлення, мислення; активізувати у
мовленні дітей слова, пов’язані з літературою, розкрити значення
слова «бібліотека»; формувати уміння
відтворювати зміст казки за серією картинок, відповідати на запитання вихователя повними реченнями; виховувати культуру спілкування, шанобливе, дбайливе ставлення до
книги та інтерес до неї.
Матеріал: книжка без
сторінок, 3 окремі сторінки, іграшкові герої казок, набір ілюстрацій з казки
«Колобок», Рукавичка, паперові герої з казки «Рукавичка», магнітна дошка.
Хід заняття
Вихователь: Діти,
сьогодні у бібліотеці нам з вами подарували дуже гарну і цікаву книжечку.
Погляньте, яку гарну вона має обкладинку, називається вона «Читалочка для
малят». А ви знаєте, що таке бібліотека?
(Діти відповідають) У кожному місті, містечку й селі є будинок де
зберігається дуже багато різних книг. Там можна взяти кілька
з них на певний час додому, почитати і
повернути назад у належному стані. Це
місце називається бібліотека.
Давайте тепер відкриємо нашу книжечку.
Вихователь розкриває книгу,
а там немає сторінок.
Вихователь: Ой, погляньте, а де ж сторіночки з книги? ( зникли)
Вихователь. Чому вони зникли? (Варіанти відповідей дітей.)
Вихователь. Наші діти останнім часом дивляться дуже багато
мультфільмів, а книжечок майже не читають. Тому сторіночки образилися й пішли від нас. Як же їх повернути?
(Діти висувають свої припущення. Скласти нові казки. Пошукати у бібліотеці. Попросити їх
ласкаво, щоб повернулися.)
Вихователь. Ми поїдемо на пошуки сторінок у Казкову Країну. Ви згодні?
Діти. Так, згодні.
(Діти тримаються один за одного, роблять
поїзд і під музику рухаються по кімнаті)
Діти підходять до першої зупинки. Там сидять герої казок.
Вихователь: Давайте, дітки, зупинимося. Тут хтось є. Можливо вони знають, де наші
сторіночки. Погляньте, це герої казок, але сумненькі чомусь. Звірята заплуталися і забули, з яких саме казочок
вони є. Давайте їм допоможемо.
Вправа-гра «З якої
казки цей герой»
Вихователь знаходить одну із сторінок
Вихователь: Вирушаємо далі до наступної
зупинки. Гляньте, хто тут сидить. (Колобок)
Тут якась записка лежить і набір картинок. Нам потрібно з них послідовно
викласти зміст казочки.
Дидактична
гра «Збери казку»
Діти викладають картинки послідовно, відповідно до змісту
казки і супроводжують свої дії розповіддю.
Вихователь знаходить ще одну сторінку.
Фізкультхвилинка
За казками ми пішли,
Не одразу їх знайшли!
Ніжками ми тупали,
Кулачками стукали.
Пам’ятають казки нас,
Нахилились ми на «раз».
А на «два» ми піднялись,
І за руки узялись.
Всі по колу ми пішли.
Наші казочки знайшли.
Не одразу їх знайшли!
Ніжками ми тупали,
Кулачками стукали.
Пам’ятають казки нас,
Нахилились ми на «раз».
А на «два» ми піднялись,
І за руки узялись.
Всі по колу ми пішли.
Наші казочки знайшли.
(Діти
виконують відповідні рухи.)
Вихователь: Вирушаємо до наступної зупинки. Яка гарна рукавичка лежить. Всі знаєте цю
казочку? Які звірятка там заховались? (Вихователь виймає з рукавички різних паперових звірят і прикріплює на магнітну дошку)
Дидактична гра «Кого не вистачає?»
(Діти заплющують очі, вихователь забирає одне звірятко з магнітної дошки, діти відгадують, кого саме)
В рукавичці вихователь знаходить ще одну сторінку.
Вихователь: Всі сторіночки знайшлися, тепер можемо повертатися додому, і прикріпити
їх до нашої книжечки.
(Діти роблять поїзд і повертаються, скріплюють сторінки)
Вихователь: Тепер
давайте запам’ятаємо правила дружби з книгами:
Сторінки не загинайте!
Є закладки — пам’ятайте!
Обкладинки надягайте!
Під час їжі не читайте!
Брудними руками книжок не беріть!
Тоді вони з нами будуть дружить!
Підсумок заняття
1. Що таке бібліотека?
2. Чому сторіночки втекли з книжечки?
3. Де від нас ховалися сторінки ?
4. Як треба поводитися з книгами, щоб вони з нами дружили?
Матеріали для заняття
Сторінки книги
Немає коментарів:
Дописати коментар